e-mail: kj.koka@gmail.com

tel. 882-158-223

ul. Harcerska 14 B

Jastrzębie-Zdrój 44-335

Baltic Cup to turniej rozgrywany każdego roku w Gdyni. Jest to turniej rangi Pucharu Polski Młodzików i Juniorow Mlodszych.
W sobotę do zmagań przystąpiła 4 osobowa grupa młodzików Klubu Judo Koka Jastrzębie dla których w większości był to pierwszy start w zawodach tej rangi.
Najbliżej zdobyci medalu byla Anna Kutyła, która po dwóch zwyciestwach przegrała walkę w 1/2 finału i po upływie kilku minut walczyła o brąz z zawodniczką z Krakowa. Niestety w tej walce Ania nie potrafiła skutecznie zagrozić przeciwniczce i w oststeczności zajęła V lokatę.
Z dobrej strony pokazała się Alicja Lada. Ala wygrała pierwszą walkę z zawodniczką z Warszawy. W drugim pojedynku szybko uległa zawodniczce ze stolicy. W trzeciej walce Ala przekonała się, co oznacza doświadczenie, bowiem prowadząc walkę, 40 sekund przed koncem popełniła szereg błędów, które zdecydowały o przegranej przez kary.
W pierwszych walkach udział w turnieju zakonczyli Yann Bujak oraz Judyta Góra.
W niedzielę do rywalizacji przystąpili juniorzy młodsi. Brązowy medal w kat. 90 kg zdobył Łukasz Sojak potwierdzając że znajduje się w czołówce tej kategorii wagowej.
V miejsce w kat. 48 kg zdobyła Kinga Nowak dla której po zmianie kategorii wiekowej był to drugi start w grupie wiekowej juniorow młodszych.
W kat 73 kg Wikor Filipczyk wygrał pierwszą walkę z zawodnikiem z Gdańska, natomiast w drugiej walce uległ zawodnikowi z Poznania i odpadł z turnieju.
W bardzo licznej kategorii 66 kg wystartował Dominik Buczak i mimo dużej woli zwyciestwa, lepszy okazał się przeciwnik z Poznania który nie zdołał wciągnąć zawodnika Koki Jastrzębie do repasaży.
Zawodników Klubu Judo Koka Jastrzębie wspiera: Miasto Jastrzębie-Zdrój, Jastrzębskie Zakłady Remontowe, ZSMS Jastrzębie-Zdrój, ZPC Maxim, FH Bucik, AlterDom, TRINK HALA, www.sszefer.agentpzu.pl