e-mail: kj.koka@gmail.com

tel. 882-158-223

ul. Harcerska 14 B

Jastrzębie-Zdrój 44-335

W dniach 9-10 marca w chorwackim Zagrzebiu odbył się Puchar Europy Kadetów w Judo.
W turnieju wystartowało 730 zawodników i zawodniczek z 34 państw. Do rywalizacji stanęły także zawodniczki Klubu Judo Koka Jastrzębie.
Najlepiej spośród zawodniczek z Jastrzębia-Zdroju zaprezentowała się Oliwia Kutyła, która stoczyła cztery pojedynki w których pokonała reprezentantkę Chorwacji i Austrii. W trzecim pojedynku Oliwia spotkała się na macie z późniejszą srebrną medalistką turnieju, reprezentantką Włoch. W tym pojedynku lepsza okazała się Włoszka i Oliwia Kutyła zmuszona była walczyć w repasażach, w których lepsza okazała się reprezentantka Rumunii.
Druga z reprezentantek Klubu Judo Koka Jastrzębie - Oliwia Onysk nie może zaliczyć tego turnieju do udanych. Oliwka w Zagrzebiu stoczyła dwa pojedynki w których przegrała z reprezentantkami Wegier oraz Rosji.
Trzecia z reprezentantek Jastrzębia-Zdroju - Natalia Piotrowska rywalizująca w kategorii 52 kg stoczyła jeden pojedynek, w którym po długiej dogrywce przegrała z reprezentantką Słowenii.

Po turnieju zawodniczki uczestniczyły dwu dniowym campie w czasie którego mogły stoczyć wiele walk sparingowych z przeciwniczkami z całej Europy. Zdobyte w ten sposób doświadczenie w przyszłości zaprocentuje lepszymi wynikami sportowymi.

Klub Judo Koka Jastrzębie chciałby podziękować Jastrzębski Zakład Wodociągów i Kanalizacji S.A. za pomoc w realizacji sportowych aspiracji wychowanków Klubu.