e-mail: kj.koka@gmail.com

tel. 882-158-223

ul. Harcerska 14 B

Jastrzębie-Zdrój 44-335

W dniach 6-7 kwietnia zawodniczka klubu Jagoda Tąta wystartowała w Pucharze Europy Juniorów w Judo, który odbył się we włoskim🇮🇹 Lignano. Na turniej Jagoda została powołana przez trenera Kadry Narodowej Juniorów.Zawodniczka Klubu Judo Koka Jastrzębie rywalizowała w kategorii 57 kg. Pierwszą walkę Jagoda wygrała z reprezentantką Włoch🇮🇹, drugą walkę Jagoda wygrała z reprezentantką Hiszpanii🇪🇸. W trzeciej walce Jagoda stanęła oko w oko z reprezentantką Niemiec🇩🇪 - Mistrzynią Świata z 2017 roku. Po zaciętej walce w której Jagoda bez kompleksów stawiała silny opór utytuł owanej rywace, lepsza okazała się zawodniczka z Niemiec.W związku z tym Jagoda zmuszona była walczyć w repasażu w którym ponownie po przeciwnej stronie tatami pojawiła się bardzo silna reprezentantka Holandii 🇳🇱- brązowa medalistka Mistrzostw Europy. Jagoda znana z silnego charakteru także i w tej walce sprawiła rywalce wiele kłopotów, jednak w ostatecznym roztrzygnięciu to zawodniczka Holandii schodziła z maty w roli zwycięzcy.Podsumowując start zawodniczki Klubu Judo Koka Jastrzębie w turnieju można stwierdzić, że Jagoda potwierdziła ogromny potencjał sportowy. Porażki z utytułowanymi zawodniczkami nie można rozpatrywać w perspektywie klęski, należy jednak wyciągnąć wnioski i dalej trenować.