e-mail: kj.koka@gmail.com

tel. 882-158-223

ul. Harcerska 14 B

Jastrzębie-Zdrój 44-335

Trzy złote medale padły łupem zawodniczek Klubu Judo Koka Jastrzębie w Memoriale im. Józefa Wiśniewskiego, który jest turniejem rangi Pucharu Polski Juniorów Młodszych. W turnieju wystartowało 289 zawodników z 82 klubów w tym 7 zagranicznych z Ukrainy 🇺🇦, Białórusi i Czech🇨🇿.

Złote krążki zdobyły: Karina Grzywacz - kat. 40 kg, Oliwia Onysk - kat 44 kg, Oliwia Kutyła - kat 57 kg.

Na IX miejscach rywalizację ukończyli: Bartosz Moćkun i Łukasz Sojak - kat 81 kg. Obaj zawodnicy zwyciężyli dwa pojedynki oraz dwa pojedynki przegrali.

W kat. 66 kg rywalizowali Wiktor Filipczyk oraz Maciej Matyja. Wiktor wygrał pierwszą walkę z zawodnikiem z Torunia w kolejnej walce przegrał z reprezentantem Ukrainy i odpadł z turnieju.Z kolei Maciek Matyja w pierwszej walce walczył z reprezentantem Ukrainy i prowadząc walkę przez wazari na 15 sekund przed końcem pojedynku pozwolił zawodnikowi ze wschodu wykonać swoją technikę i ostatecznie odpadł z turnieju.