e-mail: kj.koka@gmail.com

tel. 882-158-223

ul. Harcerska 14 B

Jastrzębie-Zdrój 44-335

Co roku w listopadzie w Oleśnicy odbywa się Puchar Polski Juniorów Młodszych i Juniorów w Judo. W sobotę 23 listopada na tatami w Hala Atol w Oleśnicy startowali juniorzy młodsi. Zawodnicy Klubu Judo Kola Jastrzębie wrócili z dwoma medalami. Srebrny medal w kategorii 48 kg zdobyła Oliwia Onysk. Mimo dużej niedowagi i rywalizacji z cięższymi przeciwniczkami, Oliwia pokazała, że posiada charakter i odpowiednie umiejętności do walki. Oliwia zwyciężyła trzy walki i dopiero w finale przegrała z aktualną Mistrzynią Polski w tej kategorii wagowej. Z brązowym medalem zdobytym w kategorii 57 kg do Jastrzębia-Zdroju powróciła Oliwia Kutyła. Zawodniczka Koki Jastrzębie przegrała pierwszy pojedynek z zawodniczką z Kanady jednak w repasażach nie pozostawiła rywalkom złudzeń, zdobywając brązowy medal. Na VII pozycji uplasowali się Maciej Matyja i Łukasz Sojak. Maciek rywalizował w silnie obsadzonej kategorii do 66 kg wygrywając dwa pierwsze pojedynki z przeciwnikami z Rydułtów i Warszawy. W 1/4 finału Maciej Matyja uległ reprezentantowi Ukrainy, który startował w barwach klubu Akademia Judo Łódź. Porażka zmusiła zawodnika Klubu Judo Koka Jastrzębie do rywalizacji w repasażach, w których Maciek stoczył dwie walki, wygrywając jedną z nich z zawodnikiem klubu UKS Orkan Sochaczew. W kategorii 81 kg walczył Łukasz Sojak, który stoczył trzy pojedynki, wygrywając tylko jedną walkę z zawodnikiem MUKS Kokoro Łódź pochodzącym z Ukrainy.

W turnieju startowali także Bartosz Moćkun i Wiktor Filipczyk, ale przegrali swoje pierwsze walki i odpadli z turnieju.